fbpx
 • Pzt – Cts: 09:00 – 18:00
 • +90 530 147 27 72
 • info@kayropraktikofis.com
 • Hakkımızda

  Misyonumuz

  Dünyada ve ülkemizde kayropraktik tedavisine bakış açısı nasıl? Kimler kayropraktik eğitimi alabiliyor?

  Kayropaktik dünya da başlıbaşına bir meslektir, herhangi bir mesleğin altdalı değildir. Bu işin ilk tohumları Amerika Birleşik Devketleri’nde atılmıştır. Omurga üzerinde ilk düzeltme 1895 yılında Daniel David Palmer tarafından yapılmış olup, sonrasında Kayropraktik D.D. Palmer tarafından geliştirilerek 1897 yılında okul haline getirilmiştir. Devam eden yıllarda birçok okul açılmış ve bu okullardan yetişen Kayropraktik uzmanları (Kayropraktör) teknikler geliştirmiştir. Bugün başta Amerika’da 50 eyalette 80 bin Kayropraktör bulunmakta ve Avrupa’nın birçok ülkesinde de üniversite eğitimini bitiren Kayropraktörler çalışmaktadır.

  Türkiye’de kayropraktik eğitimi tek bir yerde verilmektedir, o da lisans eğitimini bitirmiş Fizyoterapistlerin ve Tıp hekimlerinin kabul edildiği Bahçehir üniversitesi bünyesinde bulunan master programıdır. Bu program ayrıca Türkiye Omurga Sağlığı ve Kayropraktik Derneği çatısı altında ECU(European Chiropractic Union) ve WFC(World Federation of Chiropractic)’de temsil edilmektedir.

  Bu yüzden hastalarımıza tavsiyemiz her manuel terapistim her kayropraktırım diyen eğitimsiz ve deneyimsiz kişilere kendilerini emanet etmemeleridir.


  Vizyonumuz

  Daha sağlıklı daha başarılı daha özgüvenli bir toplum oluşturmak.